Kürtaj Fiyatları Ankara

kurtaj-fiyatlari-istanbul-17Ankara’nın Kızılay ve Çankaya Tunus Caddesi gibi Kadın doğumcuların çok bulunduğu merkezi semtleri Ankaradaki kürtaj fiyatlarını belirlemede bir otorite olmuş durumdadır. Kavakılıdere’de Polatl’lıdan Gölbaşı’na kadar tüm periferden hastalar kürtaj olmak için buraya gelirler . Aslında en fazla isim yapmış ve halk tarafınca sevilen popüler olan doktorlarda bu bölgede bulunurlar . Bu makalemizdede Ankara’da kürtaj fiyatları ne kadar ? , kürtaj nasıl yapılır ? , vakum kürtaj metodu , kürtaj sonrası gebe kalınırmı ? , kürtaj hapı , düşük ilaçları , son çıkan kürtaj kanunu ve kızlık zarı dikimi , dikim fiyatı konularına kısaca değinmeyi planlıyorum. 0532 221 3007

kurtaj-fiyatlari-istanbul-20Ankara’da Kürtaj Fiyatları :

Başkentimizde kürtaj ücretleri jinekoloğun bulunduğu semte göre değişiyor öncelikle , mesela Çankaya Tunus Caddesi , Kızılay gibi merkezi semtlerde daha yüksek çocuk aldırma fiyatları söz konusu. Ama yinede kürtaj maliyetleri açısından Ankaradaki jinekologlar , İstanbuldakilere göre çok daha makul fiyatlar söylüyor diyebilirim. Çok iyi bilirsiniz İstanbul’da Etilerde Akmerkez civarında Şişli’de Osmanbey’de nerdeyse olması gerekenin üç katına kürtaj yapıyorlar. Ama bu işin olması gereken rakamı beşyüzlira civarıdır diyebilirim. Bizde bu ücrete yakın rakamları konuşuyoruz. 0532 221 3007

Aslında Ankara’da çocuk aldırma fiyatlarını etkileyen en önemli olay hamilelik haftasıdır . Şunuda söylemek lazım idrarda yapılan gebelik testleri pozitif yani çift çizgi olmaya başladığı zaman siz en az 4-5 haftalık hamilesinizdir. Gebelik süreci görülen en son adet tarihinden itibaren sayılmaya başlıyor. Bu konuda çok hatalı gebelik hesaplaması yapılabiliyor . Zaten kürtaj yasasına göre 10. haftanın sonuna kadar kürtaj olabilirsiniz. 0532 221 3007

Başkentteki kürtaj fiyatını etkileyen son faktörde anestezi farkıdır. Lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma isterseniz kürtaj maliyetiniz değişmez , yine aynı fiyata yapıyoruz. Ama genel anestezi ile kürtaj yapmak biraz daha fazla zaman alıyor ve ek ilaçlar kullanıyoruz , tabiiki bunu fiyatlarımıza yansıtıyoruz. Mesela örneklemek gerekirse lokal anestezi ile beşyüz liraya kürtaj oluyorsanız , genel anestezi isterseniz kürtaj ücretiniz yediyüz lira civarına çıkabilir.

kurtaj-fiyatlari-istanbul-14Kürtaj Nasıl Yapılır ?

Biz Ankara’da vakum kürtaj ile çocuk alıyoruz  o yüzden ben kısaca size vakum kürtaj metodundan bahsedeyim: Rahim girişine kılcal iğne ile lokal anstezik ilaç yaptıktan sonra birkaç dakika uyuşmasını bekleriz. Daha sonra tek kullanımlık steril vakum kürtaj setinden hegar bujisini çıkartıp rahim kanalını hafifçe genişletiriz ve karmen kanülünü kanala yerleştirip vakum aparatı ile gebelik kesesini dışarı vakumlarız. Tüm kürtaj işlemi bu kadar kısadır. Yaklaşık 10 dakika sürer. Ama tabi genel anestezi isteyenlerin işi biraz daha uzun sürer.

kurtaj-fiyatlari-istanbul-10Kürtaj Sonrası Gebe Kalınırmı ?

Kalınır tabiki. Ankara’da uyguladığımız vakum kürtaj metodu rahim içi kazıma içermediği için rahim içi fizyoloji etkilenmez ve kürtajdan sonra ne zaman isterseniz hamile kalabilirsiniz. Kürtaj çocuk yapma kabiliyetinizi olumsuz etkilemez.

Kürtaj Hapı :

Piyasada düşük ilacı olarakta bilinen RU 486 ( mifepristone ) ve Cytotec ( Mizoprostol ) adlı ilaçlar tehlikeli yan etkileri ve sonrasında aşırı kanama ve içerde parça kalması gibi sonuçlarınıdan dolayı Sağlık Bakanlığınca yasaklanmıştır. Bu tehlikeli ilaçları bizde tavsiye etmiyoruz. Yasa dışı yollardan temin etmiş olan hastalarımızda acilen bir jinekoloğa başvurmalılar. Unutmayın ki kürtaj hapı kullanarak düşük yapan tüm kadınlar rahim içinde kalan parçaları temizletmek için mutlaka kürtaj olmak zorunda kalırlar.

Kürtaj Kanunu :

Son zaman larda Ankara gündeminde yer alan kürtaj yasasına göre 10. haftadan sonra kürtaj olmak veya yapmak yasaklanmıştır. Ayrıca 18 yaşından gün almamış hastalarında kürtaj olabilmek için anne veya babalarından imzalı kağıt getirmeleri gerekiyor.

kurtaj-fiyatlari-istanbul-13Kızlık Zarı Dikimi Ankara :

Dünyanın her yanında olduğu gibi Ankara’da kızlık zarı muayenesi ve kızlık zarı dikim talebi geliyor. Bitmiş bir ilişkinin tüm izlerini silmek istemeleri çok normal geliyor bana . Hatta yeni başlanacak beraberliklerde belli bir özgüven seviyesi tutturmak içinde olumlu etkileri olduğu kanaatındayım.

Biz Ankara’da kalıcı kızlık zarı dikimi ve geçici kızlık zarı dikimi olmak üzere iki farklı metodla kızlık zarı tamiri yapıyoruz. Aslında kalıcı yöntem bir tamirattan ziyade kızlık zarını flep yöntemi ile tekrar oluşturmaya dayalıdır diyebilirim. Siz hangisini tercih edersiniz veya tavsiye edersiniz diye soararsanız bence kalıcı kızlık zarı dikimi çok daha iyi , kalıcı ve garantili. Yıllarca cinsel ilişkiye girmeseniz bile , en ağır sporları yapsanız bile , penisini vajinaya girmesi hariç ön sevişmelerdeki sürtünmelerde bile zarar görmez.

Ankara’da Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı : Tabi hangi metodla yaptıracağnıza bağlı olarak dikim fiyatları değişiyor ama genel olarak Ankara’da uygulanan rakamlar kalıcı kızlık zarı dikimi için binbeşyüz – ikibinlira arasıdır. Geçici dikim ise bu fiyatlardan yaklaşık beşyüz lira kadar daha ucuzdur.

dr.-mustafa-ozat-ankaraSaygılarımla ..

Jinekolog Op. Dr. Mustafa Özat

0532 221 3007

Tunus Caddesi Çankaya Ankara

Çocuk Doktoru olarak Dr. Ercüment Güdücüoğlu‘nu tavsiye ediyorum.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>